Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejne pozwy przeciwko radnemu [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-10-10, Data modyfikacji: 2018-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Sandomierski radny i kandydat na burmistrza Zbigniew Rusak parę dni temu przegrał proces w trybie wyborczym z obecnym gospodarzem miasta, którego musi przeprosić. To jednak nie koniec. Radnego czekają teraz kolejne procesy. Miejskie spółki komunalne – PGKiM i PEC – skierują przeciwko niemu pozwy o naruszenie ich dobrego imienia. Burmistrz Marek Bronkowski zarzucił Zbigniewowi Rusakowi, że ten publikował nieprawdziwe informacje w wydawanej przez siebie gazetce „Głos Sandomierza”. Sąd Okręgowy w Kielcach był podobnego zdania i orzekł, że radny musi opublikować w dwóch lokalnych gazetach, między innymi w „Tygodniku Nadwiślańskim”, i jednej z rozgłośni radiowych przeprosiny oraz sprostowanie nieprawdziwych informacji, a także wpłacić 2 tys. zł na rzecz sandomierskiego Klubu Amazonek i miejscowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Sąd Apelacyjny, do którego odwołał się Zbigniew Rusak, podtrzymał wyrok. To jednak nie koniec kłopotów Zbigniewa Rusaka… (jż) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)  

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=33695
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola