Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolumbia raz jeszcze [zapowiedź]

Data publikacji: 2018-10-23, Data modyfikacji: 2018-10-23
A A AWydrukDrukuj  
 
STALOWA WOLA. Ci, którzy nie zdążyli na odbywające się w MBP spotkanie z podróżnikiem i wypełniające je opowieści o wyprawie z Chórem Kameralnym pod tropikalne słońce Kolumbii, gdzie zespół koncertował podczas Międzynarodowego Festiwalu Chórów w Medellin, MDK zaprasza w sobotę, 27 października, o godz. 18 do sali kameralnej. Kolejne „slajdowisko”, czyli spotkanie dla osób ciekawych świata i poszukujących inspiracji, wypełni bowiem opowieść stalowowolskiego dziennikarza Zdzisława Surowańca o tym, jak to „Kolumbia na dziesięć dni stała się domem zespołu”. Spotkanie uatrakcyjni niespodzianka. Wstęp wolny. (r)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=34383
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola