Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Koncert jazzowy Patrycjusz Gruszecki Trio

Data publikacji: 2018-11-08, Data modyfikacji: 2018-11-08
A A AWydrukDrukuj  
 
admin on 8 lis 2018 - 06:308 listopada 2018 godz. 19.00 STASZÓW Staszowski Ośrodek Kultury ul. Parkowa 6 Jeden z najbardziej niezwykłych projektów na polskiej scenie jazzowej, wybrany Polskim Wykonawcą Jazzowym Roku – Patrycjusz Gruszecki Trio, zawita do Staszowa. Muzycy wykonają utwory z płyty „Something About”, która ukazała się w ubiegłym roku i zdobyła uznanie zarówno słuchaczy jak też krytyków muzycznych. Miałem szczery problem, żeby wybrać dla Państwa jeden utwór dlatego, że wszystkich dwanaście jest znakomitych – mówił w ubiegłym roku o płycie „Something About” Marcin Kydryński na antenie radiowej Trójki - ja bym chciał, żeby ta płyta zawędrowała pod strzechy... Dzięki projektowi Jazz360 realizowanemu przez Fundację Polski Jazz znakomity zespół ma okazję wystąpić przed świętokrzyską publicznością. Materiał, który usłyszą fani, pochodzi właśnie z ostatniej płyty zespołu. Album składa się z 12 niezwykle udanych kompozycji, z których każda jest na równie wysokim poziomie. Patrycjusz Gruszecki Trio łączy klasyczne brzmienie z nowoczesnym i świeżym podejściem do muzyki jazzowej, tworząc improwizacje eleganckie, melodyjne i energetyzujące zarazem. Zarówno słuchacze gustujący w jazzie klasycznym, eksponującym to co najlepsze w dźwiękach każdego z instrumentów i snującym się w melancholijnych tematach, jak też Ci, którzy lubią pulsujące w kompozycjach energiczne i wyraźne rytmy będą z pewnością oczarowani muzyką tria. Zespół potrafi niezwykle umiejętnie dozować oba klimaty wciągając słuchaczy w swój muzyczny świat. Patrycjusz Gruszecki Trio składa się z doświadczonych i cenionych na estradzie jazzmanów. Na scenie usłyszymy Kajetana Galasa – jednego z zaledwie kilku polskich pianistów grających na organach Hammonda, trębacza Patrycjusza Gruszeckiego i porównywanego do Arta Blakey’a perkusistę Zbigniewa Lewandowskiego. Koncert odbywa się w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Jego celem jest propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności. Trasy koncertowe odbywające się w ramach projektu zapewniają dostęp do czołówki aktualnej sceny jazzowej także słuchaczom w mniejszych miastach. W instytucjach kultury w całej Polsce zobaczymy i usłyszymy wszystko to, co najbardziej aktualne w polskiej muzyce jazzowej: wielokulturowe muzyczne projekty i nieoczekiwane muzyczne połączenia, uznanych muzyków o ugruntowanej pozycji oraz najświeższe i najlepiej rokujące nowe twarze. Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Info: Materiały prasowe

Pełna treść wiadomości na: 5069 at staszowskie.pl
staszowskie.pl, Źródło artykułu: staszowskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola