Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Koncert muzyki sakralnej w Sandomierzu [zapowiedź]

Data publikacji: 2018-07-27, Data modyfikacji: 2018-07-27
A A AWydrukDrukuj  
 
SANDOMIERZ.  Sandomierskie Centrum Kultury oraz Towarzystwo Śpiewacze „Lira” im. Stefana Wasiaka w Warszawie zapraszają na trzy koncerty muzyki sakralnej, które odbędą się w Sandomierzu: 28 lipca o godz. 18.45 w kościele św. Ducha, 29 lipca o godz. 19 w kościele św. Józefa oraz 30 lipca o godz. 19.45 w kościele św. Jakuba. Chór męski „Lira” powstał w roku 1990 jako chór szkolny działający przy nieistniejącym już liceum św. Augustyna w Warszawie. W 1996 roku natomiast powstało Towarzystwo Śpiewacze „Lira” zrzeszające – poza chórem męskim – początkowo jeden, a następnie kilka chórów chłopięcych. Przez długie lata działalności chór odnosił liczne sukcesy występując na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce jak i za granicą, w krajach takich jak: Niemcy, Austria, Anglia, Walia, Grecja, Włochy, Węgry, Czechy, Słowacja, Chorwacja, Słowenia, Bułgaria, Rosja i Białoruś. Od 2005 roku Towarzystwo organizuje również własny festiwal chóralny w Warszawie pod nazwą „Varsovia Cantat. Od 2008 roku dyrygentem chóru oraz dyrektorem artystycznym Towarzystwa jest Marcin Cmiel. Wstęp na wszystkie sandomierskie koncerty wolny. (rs)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=31483
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola