Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Koncert noworoczny po zabrzańsku i stalowowolsku [zapowiedź]

Data publikacji: 2019-01-03, Data modyfikacji: 2019-01-04
A A AWydrukDrukuj  
 
5 stycznia o godz. 17 w sali widowiskowej MDK w Stalowej Woli, podczas Wielkiej Gali Straussowskiej, po raz kolejny zabrzmi Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Wraz z nią wystąpią soliści: Katarzyna Trylnik (sopran), Tomasz Kuk (tenor) oraz – pochodzący z hutniczego miasta – goście specjalni: absolwentka PSM I stopnia im. I. J. Paderewskiego w klasie skrzypiec oraz Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego Aleksandra Szymańska (sopran liryczny) i absolwent wydziału wokalnego PSM II st. we Wrocławiu i Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale wokalnym, stypendysta programu Erasmus w Hochschule für Musik Detmold w klasie śpiewu prof. Larsa Woldta, Jerzy Butryn (bas). Ostatni z wymienionych śpiewaków szczyci się tytułem Ambasadora Stalowej Woli. (r) Bilety w cenie 100 zł.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=39162
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola