Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konkurs Pieśni Patriotycznej w Iwaniskach

Data publikacji: 2018-11-03, Data modyfikacji: 2018-11-04
A A AWydrukDrukuj  
 
W Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach odbył się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej pod hasłem „Pieśnią patriotyczną niepodległość Polski świętujemy”. Celem konkursu było upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, umacnianie świadomości narodowej, kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej ojczyzny i o ludziach, którzy walczyli o jej suwerenność. Organizacją konkursu zajęli się nauczyciele historii i muzyki PSP w Iwaniskach: B. Grześkiewicz, M. Michalska-Baran, A. Świderski, i S. Krakowiak. Dyplomy dla wszystkich uczestników i nagrody książkowe dla laureatów zostały wręczone przez wójta gminy Iwaniska Marka Stańka. (jk)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=34985
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola