Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Koprzywnica w archiwalnych fotografiach i wspomnieniach mieszkańców

Data publikacji: 2018-11-02, Data modyfikacji: 2018-11-04
A A AWydrukDrukuj  
 
W  Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Koprzywnicy miała miejsce prezentacja nowo wydanego albumu pt. „Koprzywnica Patrzy/My. Koprzywnica w archiwalnych fotografiach i wspomnieniach mieszkańców”. Album powstał w ramach projektu „Patriotyzm jutra”, organizowanego przez Muzeum Historii Polski. – Zebraliśmy ponad 1000 fotografii obrazujących życie mieszkańców Koprzywnicy na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Z tego zbioru wybraliśmy 300 i zwróciliśmy się do ich właścicieli, aby opowiedzieli o nich, powspominali czasy i sytuacje, w których te fotografie zostały zrobione. To wszystko znajduje się w tym wyjątkowym albumie – mówi Pola Rożek, koordynator projektu. Album został wydany w formie książkowej, ale jest też dostępny w formie elektronicznej na stronie M-GOKiS w Koprzywnicy. (jż) Fot. M-GOKiS w Koprzywnicy

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=34976
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola