Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Krajobraz minimalnie uproszczony - fotografie Grzegorza Sidła [zapowiedź]

Data publikacji: 2019-01-03, Data modyfikacji: 2019-01-04
A A AWydrukDrukuj  
 
4 stycznia o godz. 18 w Iluzjon Art. Cafe w Sandomierzu odbędzie się otwarcie wystawy fotografii kielczanina Grzegorza Sidła pt. „Krajobraz minimalnie uproszczony”. Artysta fotografuje od 1979 roku. Jest członkiem Fotoklubu „Galeria” MCK Ostrowiec Świętokrzyski oraz członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Brał udział w ponad trzydziestu wystawach fotograficznych, m.in. dorocznych wystawach Fotoklubu „Galeria” MCK Ostrowiec Świętokrzyski, Ogólnopolskim Przeglądzie Fotograficznym „Ponidzie” w Busku-Zdroju, wystawach pokonkursowych „Kieleckie Inaczej”, czy wystawach „Świętokrzyskie w obiektywie”. W 2007 roku jury pod przewodnictwem mistrza Pawła Pierścińskiego przyznało mu nagrodę Grand Prix w konkursie „Świętokrzyskie w Kadrze”. Otrzymał też wyróżnienie w drugiej edycji tego wydarzenia. W 2018 roku zdobył Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Fundację Nowa Przestrzeń Sztuki w 41. Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym Województwa Świętokrzyskiego „Przedwiośnie” organizowanym przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Wystawa fotografii Grzegorza Sidła w Iluzjon Art Cafe będzie czynna do 7 lutego. (rs)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=39136
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola