Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto stanęło [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-09-12, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Zamknięcie na czas remontu jednego z największych skrzyżowań w Tarnobrzegu (Sikorskiego – Mickiewicza – Wisłostrada) doprowadziło na początku tygodnia do komunikacyjnego paraliżu na niespotykaną dotąd skalę. W poniedziałek, 10 września, na przejazd przez centrum miasta trzeba było zarezerwować kilkadziesiąt minut. Choćby próbując dostać się z Przywiśla na Serbinów czy z osiedla Centrum na Miechocin (tym bardziej że od kilku tygodniu z powodu remontu wyłączona z ruchu jest także ulicy Wyszyńskiego). Na możliwość przejazdu przez skrzyżowania z ulicą Sikorskiego trzeba było czekać pięć czy sześć zmian świateł. I to nie tylko w godzinach szczytu. Sytuacja ta zaskoczyła nie tylko tarnobrzeżan wracających z pracy w poniedziałkowe popołudnie, ale także tych jadących po dzieci do szkół czy przedszkoli lub spieszących się na umówione wcześniej spotkania. Na ulicach czuć było dużą nerwowość i bezsilność, które dodatkowo potęgowali bezmyślni kierowcy wielkich ciężarówek, którzy co rusz blokowali przejazd przez skrzyżowania, wjeżdżając na niej zbyt wcześnie i zatrzymując się na środku… (rn) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)  

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=33283
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola