Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mogą masowo bankrutować [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-10-10, Data modyfikacji: 2018-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
– Od czasu, kiedy zajmuję się sadownictwem, czyli od kilkudziesięciu lat, tak złej sytuacji jeszcze nie było. Ceny jabłek są dramatycznie niskie i nie pomoże tu nawet zapowiadany przez rząd interwencyjny skup. Spodziewam się, że bardzo dużo owoców pozostanie na drzewach, bo ich zbiór jest po prostu nieopłacalny. Nad wieloma gospodarstwami zawisło widmo bankructwa – twierdzi Ryszard Ciźla, prezes Świętokrzyskiej Izby Rolniczej. Ceny jabłek przemysłowych w ostatnich dniach osiągnęły poziom 9-10 groszy za kilogram, co oznacza, że sprzedaż owoców nie pokryje nawet kosztów wynagrodzenia pracownika zatrudnionego do ich zbioru. Nie mówiąc już o jakimkolwiek zarobku, czy zwrocie nakładów poniesionych na produkcję. Jabłka konsumpcyjne kosztują około 30 groszy, co również jest ceną dramatycznie niską, zwłaszcza jeśli przypomnimy, że w ubiegłym roku o tej porze stawka za jabłko przemysłowe dochodziła nawet do złotówki. Wtedy jednak, po katastrofalnych wiosennych przymrozkach, owoców było znacznie mniej i tylko niektórzy sadownicy zarobili. Teraz jest odwrotnie… (jż) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=33694
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola