Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mój głos będzie się liczyć - rozmowa z MARKIEM JOŃCĄ [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-12-05, Data modyfikacji: 2018-12-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Rozmowa z MARKIEM JOŃCĄ, nowo wybranym członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. – Pozwoli Pan, że będę się do Pana zwracał Panie burmistrzu. Przez tyle lat pełnił Pan najwyższy urząd w gminie Koprzywnica, że tytuł jest niemal jak Pana drugie imię. A więc, Panie burmistrzu, dlaczego zdecydował się Pan kandydować na radnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego? – Ta decyzja wynikała z kilku względów. Byłem burmistrzem przez trzy kadencje i sądzę, że osiągnąłem wiele, a gmina przez ten czas bardzo się rozwinęła. Poza tym mam już swój wiek. Doszedłem do wniosku, że spróbuję czegoś innego, będę się starał wspierać region z pozycji radnego wojewódzkiego. Przyznam, że początkowo brałem pod uwagę start w wyborach na radnego powiatowego, ale otrzymałem propozycję startu do sejmiku i z niej skorzystałem. Zdobyłem ponad 15 tys. głosów, co było jednym z lepszych wyników w województwie. Mój wynik przyczynił się do tego, że z listy PiS, z okręgu nr 1 obejmującego powiaty: sandomierski, staszowski, opatowski i ostrowiecki, do sejmiku weszło aż czterech radnych. – Złośliwi twierdzą, że zrezygnował Pan ze startu na burmistrza, obawiając się porażki. Cztery lata temu wygrał Pan wybory nieznaczną większością głosów. – Ludzie różnie mogą mówić, ale ja wiem swoje. Uznałem po prostu, że moja misja na tym stanowisku się zakończyła… (rn) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=37707
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola