Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Na miarę XXI wieku [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-08-15, Data modyfikacji: 2018-08-16
A A AWydrukDrukuj  
 
W  stolicy polskiej wikliny, Rudniku nad Sanem, otwarto supernowoczesny miejski kompleks żłobkowo-przedszkolny. Jego budowa i wyposażenie kosztowały 6,6 mln zł. Obiekt powstał w miejscu przedszkola, które zbudowano pod koniec lat 70. Przy jego projektowaniu zdecydowano wykorzystać sprawdzone gdzie indziej wzory. Po wszechstronnej analizie wybór padł na multimedialne przedszkole w gminie Radogoszcz. Obiekt w Rudniku nad Sanem, który wybudowała firma Domrex z Białobrzegów, zapewnia miejsce w przedszkolu setce dzieci w czterech oddziałach i 43 maluchom w dwóch salach żłobka. – Kompleks jest bezpieczny i przyjazny dzieciom. Został wyposażony w najnowsze instalacje, m.in. nawiewu świeżego i wywiewu zużytego powietrza, w klimatyzację oraz urządzenia do oczyszczania powietrza, które zainstalowano w żłobku. W budynku działa najnowocześniejszy i pierwszy w powiecie niżańskim system automatycznego powiadamiania o niebezpieczeństwie – SAP. Obiekt posiada również monitoring wewnętrzny i zewnętrzny – informuje burmistrz Waldemar Grochowski…  (pen) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=32591
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola