Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Na szlaku pereł [zapowiedź]

Data publikacji: 2019-01-12, Data modyfikacji: 2019-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Pierwsze w 2019 r. „slajdowisko”, czyli podróżnicze spotkanie w sali kameralnej MDK, zaplanowano na sobotę, 12 stycznia, o godz. 18. Jacek Bąkowski, z zawodu – informatyk, z zamiłowania – podróżnik, człowiek gór, taternik i grotołaz, mający za sobą m.in. penetrację jaskiń Alp Julijskich, „deptanie” rumuńskich Karpat, francuskich Pirenejów, Himalajów, pustyni Gobi, Burkiny Faso, Tanzanii, Kenii, Kambodży, Laosu, Tajlandii, Chin, Gruzji, górskiego Karabachu, Armenii, Indii, Bangladeszu i Nepalu, zdobycie mitycznych szczytów Kilimandżaro i Aconcagua oraz podróż koleją transsyberyjską do Mongolii, tym razem porwie słuchaczy do Iranu. Przybliży magiczne miasta starożytnej Persji, rozwieje stereotypy związane z Iranem i przekona, jak piękny to kraj i jak gościnni są jego mieszkańcy. Wstęp na spotkanie zatytułowane „Na szlaku perskich pereł. Miasta Iranu” jest, oczywiście, wolny. (r)      

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=39595
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola