Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Najpierw Pectus, później Karolak [zapowiedź]

Data publikacji: 2018-12-28, Data modyfikacji: 2018-12-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Rozpoczęła się dwunasta edycji akcji charytatywnej Choinka Życzeń, w ramach której zbierane są pieniądze na pomoc dla Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu. 11 stycznia w Kościele MBNP na os. Serbinów w ramach tego przedsięwzięcia odbędzie się noworoczny koncert kolęd wykonaniu zespołu Pectus. Członkowie zespołu spotkają się również z uczniami szkoły. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Tarnobrzega. Akcję tradycyjnie zakończy bal charytatywny w Villi Anna – 09 lutego. Jego gościem specjalnym będzie Tomasz Karolak. Środki zebrane podczas tegorocznej Choinki Życzeń zostaną przeznaczone na zakup wózka inwalidzkiego dla ucznia ZSS w Tarnobrzegu oraz dofinansowanie wycieczki dla dzieci. (rn)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=38567
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola