Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nasze szkoły wśród najlepszych!

Data publikacji: 2019-01-10, Data modyfikacji: 2019-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Dwa licea ogólnokształcące z Tarnobrzega znalazły się w pierwszej „setce” najlepszych szkół średnich w Polsce. W najnowszym rankingu „Perspektywy 2019” I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego sklasyfikowano na 34 miejscu, zaś Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Małego Księcia na 98 miejscu. W obu przypadkach tak wysoka pozycja to olbrzymi sukces, bowiem prawie wszystkie pozostałe szkoły, które znalazły się wśród 100 najlepszych w Polsce, to uznane placówki oświatowe z wielkich miast. Wśród techników, najwyżej z placówek oświatowych z naszego regionu uplasowała się kolejna szkoła z Tarnobrzega – 4-letnie Technikum w Zespole Szkół im. ks. Stanisława Staszica, którą sklasyfikowano na 161 miejscu w Polsce. Więcej niebawem na łamach „TN”.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=39710
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola