Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Nie" farmie fotowoltaicznej

Data publikacji: 2018-12-07, Data modyfikacji: 2018-12-10
A A AWydrukDrukuj  
 
admin on 7 gru 2018 - 18:26Mieszkańcy miejscowości Strzelce, w gminie Oleśnica nie zgadzają się na planowaną w ich wsi budowę farmy fotowoltaicznej. Tłumaczą, że inwestycja budzi wiele obaw i nikt wcześniej z nimi nie rozmawiał na ten temat. Obiekt składający z około 4 tysięcy paneli, ma powstać na obszarze 4 hektarów. Mieszkańcy jednoznacznie podkreślają, że jest to dla nich kłopotliwe, bowiem farma ma powstać pod oknami ich domów i gospodarstw w odległości od 50 do 100 metrów od zabudowy. Twierdzą, że gospodarstwa położone są w bardzo ładnej okolicy, mają działki rolne i ogródki, w których są pasieki pszczół oraz zwierzęta. W najbliższym sąsiedztwie przepływa również rzeka, w której żyją różne gatunki ryb oraz raki, a w pobliżu żaby. Dodają, że budowa takiej farmy zakłóci w znacznym stopniu spokój i harmonię ich dotychczasowego życia. Autor: Marta GajdaPełna treść na stronie Radio Kielce

Pełna treść wiadomości na: 5078 at staszowskie.pl
staszowskie.pl, Źródło artykułu: staszowskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola