Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Niepodległa na pysznickiej ziemi"

Data publikacji: 2018-12-23, Data modyfikacji: 2018-12-23
A A AWydrukDrukuj  
 
W Pysznicy  krótki film „Niepodległa na pysznickiej ziemi” zrealizowany przez Julię Wandas (montaż i udźwiękowienie) i Klaudię Potaczałę (scenariusz i reżyseria), uczennice miejscowej szkoły, otrzymał wyróżnienie w IV edycji konkursu „Zabytkomania”. Jego finał odbył się 7 grudnia w stolicy, w ramach Ogólnopolskiej Gali podsumowującej 26. edycję Europejskich Dni Dziedzictwa „Niepodległa dla wszystkich”. Podczas uroczystości wyświetlono nagrodzone produkcje i wręczono nagrody. Realizację filmu wspierali także lektor Agnieszka Młynarska, aktorzy Klaudia Potaczała i Ludwika Błażejowicz oraz Teresa Mierzwa, która czuwała nad merytoryczną stroną filmu i pracą zespołu filmowego. Wsparcie techniczne młodzież otrzymała od Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli. To samo muzeum także otrzymało wyróżnienie za zajęcia dla niesłyszących „Bez barier: o patriotyzmie w języku migowym” i linorytnicze warsztaty artystyczne dla młodzieży „Mała grafika, wielka sprawa”. (r)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=38825
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola