Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy odcinek kanalizacji w Skopaniu

Data publikacji: 2019-01-05, Data modyfikacji: 2019-01-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Władze gminy w Baranowie Sandomierskim podpisały umowę z wyłonioną w przetargu firmą na wykonanie odcinka kanalizacji w Skopaniu. Jest to ostatnia część większego zadania. Sieć powstanie przy ulicach: Międzywodzie, Granica oraz w Skopaniu-Górce i na osiedlu Zachód. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków unijnych. Samorząd planuje także spotkania dla mieszkańców z udziałem wykonawcy i inspektora nadzoru, podczas których będzie omawiany planowany przebieg prac i ewentualne utrudnienia. Zakończenie inwestycji wartej prawie 11 mln zł ma nastąpić w październiku 2020 roku. (ds)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=39332
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola