Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy samochód strażacki

Data publikacji: 2018-12-17, Data modyfikacji: 2018-12-17
A A AWydrukDrukuj  
 
W Koprzywnicy Strażacy ochotnicy z Krzcina otrzymali nowy samochód strażacki. W uroczystości przekazania pojazdu uczestniczyli przedstawiciele lokalnego samorządu, w tym burmistrz Aleksandra Klubińska, jak również przedstawiciele władz województwa, mieszkańcy Krzcina, a przede wszystkim strażacy z tamtejszej jednostki OSP. Samochód, który otrzymali strażacy, nie jest nowy, ale przeszedł generalny remont i zastąpi kilkudziesięcioletni pojazd, którym do tej pory dysponowali druhowie. – Długo czekaliśmy na to auto i wreszcie nasze marzenie się spełniło – mówił prezes OSP w Krzcinie Jerzy Lipa. Samochód może pomieścić 8 strażaków, a także 2,7 tys. litrów wody i 300 litrów piany. Ponadto posiada specjalne boksy na sprzęt. Kosztował 100 tys. zł, a zakup sfi nansowali samorząd województwa świętokrzyskiego i gmina Koprzywnica. (jż)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=38395
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola