Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Oddali hołd "Jędrusiowi"

Data publikacji: 2019-01-09, Data modyfikacji: 2019-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 
W Tarnobrzegu tradycyjnie uczczono kolejną rocznicę śmierci Władysława Jasińskiego – legendarnego „Jędrusia”. Równo 76 lat po śmierci partyzanta, na uroczystości „Zapal świeczkę Jędrusiowi”, pod pomnikiem upamiętniającym bohatera i jego oddział, spotkali się tarnobrzescy strzelcy, harcerze, prezydent miasta, samorządowcy, a także spora grupa zwyczajnych tarnobrzeżan. Jednym z głównych punktów upamiętnienia „Jędrusia” była przysięga nowych strzelców z Jednostki Strzeleckiej 2002 im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie. Potem, po apelu poległych, pod pomnikiem złożono kwiaty i znicze. Obecny na uroczystości prezydent Dariusz Bożek zaprosił tarnobrzeżan, którzy przyszli oddać hołd Władysławowi Jasińskiemu, by złożyli wiązankę kwiatów wraz z nim. – To są kwiaty od wszystkich tarnobrzeżan. Złóżmy je razem – powiedział D. Bożek. (wel)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=39665
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola