Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Orszaki i szczodraki w Tarnobrzegu

Data publikacji: 2019-01-06, Data modyfikacji: 2019-01-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W święto Trzech Króli przez Tarnobrzeg przyszły trzy orszaki, każdy prowadzony przez innego króla. Gwiaździsty marsz zakończył się na pl. Bartosza Głowackiego, gdzie orszaki połączyły się i złożyły dary w symbolicznej stajence. Gości powitali czekający z programem artystycznym uczniowie szkół katolickich. Święto Trzech Króli to też tradycyjnie już w Tarnobrzegu czas akcji charytatywnych. Największą z nich, już po raz szósty, przeprowadziło Stowarzyszenie Dolina Smaku. Wolontariusze upiekli 2466 szczodraków – drożdżowych bułeczek o najróżniejszych smakach. Kupić je mógł każdy, kto znalazł się na pl. Bartosza Głowackiego w czasie uroczystości ku czci Trzech Króli. Całkowity dochód z akcji (prawie 5,2 tys. zł) przeznaczono na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych braci Piotra i Karola Rzepeckich. – W ubiegłym roku szczodraków było ponad 1400 i sprzedały się błyskawicznie. Postanowiliśmy pobić ten rekord. Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli błyskawicznie udało się zgromadzić potrzebne produkty, Spółdzielnia Socjalna „Konar” udostępniła nam profesjonalną kuchnię i udało się. Upiekliśmy 2466 szczodraków o różnych smakach, zarówno słodkich, jak i słonych. Były bułeczki z cynamonem, z makiem, z białą i czarną czekoladą, a także z ziołami. W ich przygotowaniu pomagał nam Karol Rzepecki. Mimo mrozu i niezbyt sprzyjającej aury, sprzedaliśmy praktycznie wszystko, zostały tylko te, które zostawiliśmy dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie – mówi Monika Zając, prezes Doliny Smaku. Swoją akcję charytatywną prowadziło również Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=39488
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola