Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostatnie prace remontowe na ulicy Wyszyńskiego

Data publikacji: 2018-11-29, Data modyfikacji: 2018-11-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Lada dzień powinien zakończyć się remont ulicy Wyszyńskiego. Trwają ostatnie prace. Droga ma być znów przejezdna w ostatnich dniach listopada. W ubiegłym tygodniu oficjalnie już odebrano po remoncie skrzyżowanie ulic Sikorskiego, Mickiewicza i Wisłostrady. Nowa nawierzchnia ma, według zapowiedzi urzędników, być bardziej wytrzymała i nie ulec zbyt szybko zniekształceniom pod ciężarem TIR-ów. Inwestycja posiada pięcioletnią gwarancję wykonawcy prac. Dobiegają także końca prace przy remoncie ulicy Zakole. Tym samym zakończone zostaną już wszystkie inwestycje drogowe zaplanowane na rok 2018. (rn)  

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=37438
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola