Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Oszukiwał w sklepach, jest już w rękach Policji

Data publikacji: 2018-10-26, Data modyfikacji: 2018-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który oszukiwał metodą „na przewałkę”. 50-letni obywatel Słowacji oszukał w ten sposób ekspedientki w trzech sklepach na terenie powiatu jasielskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. W miniony wtorek przed południem, policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy Policji prowadzili działania związane z ustaleniem i zatrzymaniem dwóch obcokrajowców podejrzewanych o dokonanie oszustw na terenie powiatu jasielskiego. Z zebranych informacji wynikało, że podejrzani przemieszczają się ulicami Jasła osobową mazdą na zagranicznych numerach rejestracyjnych. Policjanci dość szybko natknęli się na opisany pojazd i podjęli obserwację jadąc za podejrzanym samochodem. Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli w Gliniku Polskim. Podróżowało nim dwóch obywateli Słowacji. Okazało się, że mężczyźni zatrzymywali się wcześniej przy sklepach spożywczych w Jaśle i w Czeluśnicy. Jeden z nich wchodził do środka i oszukiwał ekspedientki metodą na tzw. „przewałkę”. Sprawca płacąc za drobne zakupy wręczał kasjerce banknot o wysokim nominale. Po otrzymaniu reszty prowokował sytuację, że chce zamienić otrzymane banknoty o niskich nominałach na banknot o wyższej wartości. Poprzez zagadywanie, pozorowanie pomyłek w liczeniu i kolejne zamiany udawało się wprowadzić w błąd kasjerki. W ten sposób wyłudzał jednorazowo 100 zł. Podejrzanymi okazali się obywatele Słowacji w wieku 50 i 40 lat. Mężczyźni trafili do jasielskiej komendy. Na podstawie zgromadzonych dowodów, funkcjonariusze starszemu z nich postawili zarzut oszustwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu, grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat. Policjanci nadal zajmują się tą sprawą i ustalają okoliczności podobnych zdarzeń współpracując z innymi jednostkami Policji. Osoby, które zostały oszukane w podobny sposób mogą kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Jaśle pod nr tel. 13 443 83 10 lub 13 443 83 99. Źródło policja.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=34602
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola