Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Padnięte małże, brudna woda i okropny smród

Data publikacji: 2018-07-18, Data modyfikacji: 2018-07-19
A A AWydrukDrukuj  
 
admin on 18 lip 2018 - 18:31Setki padniętych małży od wielu dni leżą na plaży tuż przy zalewie w Chańczy. Dotąd mięczaki zostały uprzątnięte tylko w obrębie planowanego kąpieliska i prawdopodobne jest, że pozostałe natura będzie musiała usunąć sama. Od dwóch tygodni trwają przepychanki co do tego kto ma posprzątać brzeg. Tymczasem zalew straszy brudną plażą, mętną wodą i okropnym smrodem. Czy trzeba katastrofy ekologicznej, by ktoś wreszcie zajął się tym problemem? O problemie informowaliśmy już na początku lipca, kiedy najbardziej palącą kwestią było ewentualne skażenie wody. Dziś wiemy już, że stan wody teoretycznie nie odbiega od normy. Natomiast wygląd zbiornika i unoszący się nad nim okropny smród pozostawiają wiele do życzenia - a o to nie ma kto się zatroszczyć. Autor: Ewa ŁukomskaPełna treść na stronie Echo Dnia

Pełna treść wiadomości na: 4867 at staszowskie.pl
staszowskie.pl, Źródło artykułu: staszowskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola