Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podpisano umowę na instalację fotowoltaiczną

Data publikacji: 2018-12-19, Data modyfikacji: 2018-12-20
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 18 grudnia br., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Staszowie, podpisano umowę, pomiędzy Powiatem Staszowskim a gdyńską firmą PRO-ECO Sp. z o.o. Przedmiotem umowy jest realizacja zadania, pn. „Budowa instalacji fotowoltaicznej na budynku administracyjnym Starostwa Powiatowego w Staszowie oraz obiektach edukacyjnych Powiatu Staszowskiego” w ramach projektu partnerskiego pn.: „Budowa instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej Powiatu Staszowskiego i Gminy Połaniec”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata: 2014-2020. Umowę w imieniu Powiatu Staszowskiego podpisali: starosta staszowski Józef Żółciak i wicestarosta Leszek Guzal, przy kontrasygnacie skarbnik powiatu Jolanty Piotrowskiej. W imieniu wykonawcy PRO-ECO Sp. z o.o. z Gdyni, umowę podpisała Aleksandra Kostuch – prezes Zarządu firmy. Całkowita wartość budowy instalacji fotowoltaicznej to: 2 mln 340 tys. 700 zł, w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego stanowić będzie nie więcej niż 904 tys. 724 zł, tj. 60 % wydatków kwalifikowanych. W ramach zamówienia zostanie wykonane trzynaście mikroinstalacji fotowoltaicznych o mocy do 40 kW każda. Instalacje zostaną zamontowane na dachach placówek oświatowych w Staszowie: Centrum Kształcenia Praktycznego, Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół z Internatem i Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz na dachach Starostwa Powiatowego w Staszowie i Powiatowego Centrum Sportowego, jak również na dachach budynków Zespołu Szkół w Połańcu. Termin realizacji inwestycji przewidziany jest na okres ośmiu miesięcy od dnia podpisania umowy, tj. do końca sierpnia 2019 roku. Podczas spotkania podpisano także umowę na nadzór inwestorski, za który odpowiedzialna będzie firma LUMEN Intelligents System Sp. z o.o. z Krakowa. W imieniu przyjmującego zamówienie umowę podpisał Wiesław Jędrzejczyk – przedstawiciel firmy, inspektor nadzoru inwestorskiego.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=38706
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola