Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podziękują za plony [zapowiedź][patronat]

Data publikacji: 2018-08-21, Data modyfikacji: 2018-08-21
A A AWydrukDrukuj  
 
BOGORIA. 26 sierpnia odbędą się dożynki powiatu staszowskiego, połączone ze świętem plonów gminy Bogoria oraz świętem ekologii. O 12 odprawiona zostanie msza dziękczynna w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Oficjalna część uroczystości rozpocznie się o godz. 13.30 nad Zalewem Buczyna. W trakcie imprezy przez kilka godzin odbywał się będzie blok atrakcji pod hasłem Naukowy Zawrót Głowy, czyli kreatywne budowanie z wykorzystaniem klocków Lego. Ponadto w programie m.in. konkurs kulinarny „Moja spiżarnia smaków”, pokazy tresury ptaków drapieżnych, prezentacje przygotowane przez koła łowieckie, konkursy dla najmłodszych oraz występy artystyczne. O godz. 18 wystąpi Michał Wiśniewski, a o 20 Markus P. (rs)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=32735
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola