Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Połaniec będzie siarkowym zagłębiem?[W najnowszymTN]

Data publikacji: 2018-10-17, Data modyfikacji: 2018-10-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Grupa Azoty Siarkopol planuje uruchomić nową kopalnię siarki w gminie Połaniec. Tereny, gdzie znajdują się pokaźne złoża „polskiego złota”, położone są dokładnie w sąsiedztwie wiosek Rudniki, Okrągła i Luszyca. Perspektywa rozpoczęcia ich eksploatacji nie wszystkim jednak się podoba. Na inwestycję nie zgadza się także połaniecki samorząd. W ubiegłym tygodniu zarząd grzybowskiego Siarkopolu, który od kilku lat stanowi część Grupy Azoty, zwołał konferencję prasową, w trakcie której przedstawione zostały plany związane z rozpoczęciem eksploatacji nowych pokładów siarki. Budowa kopalni, wraz z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji, uzyskaniem stosownych decyzji środowiskowych oraz przeprowadzeniem zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, to – zdaniem władz firmy – perspektywa 5-6 lat. Gdyby inwestycję udało się zrealizować w takim terminie, gwarantowałoby to utrzymanie wydobycia siarki na zbliżonym do obecnego poziomie, a tym samym zachowanie płynności działania przedsiębiorstwa, które jest jednym z największych pracodawców w regionie. W Grupie Azoty Siarkopol zatrudnionych jest około 800 osób…(rs) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=33904
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola