Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Poplenerowo [zapowiedź]

Data publikacji: 2018-10-23, Data modyfikacji: 2018-10-23
A A AWydrukDrukuj  
 
SANDOMIERZ. Poplenerowy wernisaż wystawy fotografii pt. „Sandomierz odbędzie się w piątek, 26 października, o godz. 18 w Iluzjon Art Cafe  (przy Sandomierskim Centrum Kultury, Rynek 25/26). Wystawa prezentuje zdjęcia członków grupy „FOTO Niedrzwica” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej  oraz sandomierskiego fotografa Patryka Goszczyńskiego. Prace powstały podczas pleneru fotograficznego w Sandomierzu  w dniach 26-29 lipca 2018 r. Autorami prezentowanych zdjęć są: Elżbieta Dudzińska, Patryk Goszczyński, Danuta Mazur, Wioletta Mazur, Edyta Katarzyna Moskwa, Renata Pastuszak, Mateusz Płecha, Elżbieta Potapczuk, Anna Rumińska, Weronika Stępniak, Honorata Świderska, Martyna Wojtyła i Natalia Znamierowska. Wystawa będzie czynna do 7 listopada. (rs)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=34375
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola