Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Porozumienie bez porozumienia [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-09-19, Data modyfikacji: 2018-09-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Nad tarnobrzeskim Szpitalem Wojewódzkim wisi widmo strajku. Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych wciąż nie zaakceptował proponowanych przez dyrekcję warunków podwyżek. W przeprowadzonym w lecznicy referendum 90 procent pracowników opowiedziało się za strajkiem. Pierwsze podwyżki w tarnobrzeskiej lecznicy wprowadzono już od 1 sierpnia, mimo braku porozumienia ze związkami zawodowymi. – Rzeczywiście, wiele osób dostało podwyżki. Były one jednak uznaniowe. Niektórzy dostali po 500-600 zł, a inni, w tym i pielęgniarki, nie dostali nic – mówi Halina Sasiela-Błażejczak, szefowa ZZPiP w tarnobrazeskim szpitalu. – Zasada była prosta: po 300 zł na osobę razy liczba pracowników oddziału. I taką kwotę do dyspozycji otrzymali kierownicy, którzy najlepiej wiedzą, komu podwyżka się należy. Z tego co wiem, bez podwyżki zostało 9 osób, w tym kilka pielęgniarek. Ale to były panie przyjęte do pracy 1 sierpnia, więc trudno, żeby razem z angażem dostawały też podwyżkę. Wzrost wynagrodzenia uwzględniono już w ich umowach – mówi Wiktor Stasiak, dyrektor tarnobrzeskiego szpitala…(wel) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=33430
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola