Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat zapłaci za endoprotezy [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-09-05, Data modyfikacji: 2018-09-08
A A AWydrukDrukuj  
 
NISKO. Z powodu nieobecności dyrektora szpitala na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu, radni opozycji zabrali się za przedwyborcze „młotkowanie” starosty. Opozycja wykorzystała do totalnej krytyki władzy powiatowej nieobecność p.o. dyrektora szpitala i wynikającą z niej konieczność wycofania przez starostę punktu dotyczącego oceny sytuacji ekonomiczno-fi nansowej niżańskiej lecznicy. Po przyjęciu kilku uchwał z zakresu bezpieczeństwa i oświaty, radni zajęli się z pozoru neutralnym projektem sfi nansowania przez powiat świadczeń gwarantowanych z zakresu endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego dla mieszkańców powiatu niżańskiego. Rekomendując projekt, starosta Robert Bednarz przybliżył radnym tło decyzji ministra zdrowia, która pozbawiła niżańską ortopedię refundacji z NFZ w 2018 r. Chodziło o okres, w którym szpital musiał wykonać limit 60 operacji stawu i 40 operacji kolana. – Najpierw zapewniono nas, że będzie to 12 miesięcy liczonych jeden po drugim, w naszym przypadku od 1 lipca 2017 r. do 30 czerwca 2018 r. Później okazało się, że okres wykonania minimum operacji będzie liczony przez rok kalendarzowy, czyli od 1 stycznia do 30 grudnia 2017 r. – tłumaczył radnym w miniony piątek… (pn) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=33119
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola