Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Prezes ludowców apeluje o solidarność [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-09-26, Data modyfikacji: 2018-09-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, spotkał się z rolnikami w Skotnikach pod Samborcem. W  spotkaniu uczestniczyło grubo ponad 1000 osób – samorządowców, sympatyków PSL, ale przede wszystkim producentów rolnych z powiatów: sandomierskiego, opatowskiego i staszowskiego. Jak podkreślił na wstępie Marcin Piwnik, szef ludowców w powiecie sandomierskim, pretekstem do zorganizowania spotkania stała się fatalna sytuacja na polskiej wsi. – Chcemy wymieniać poglądy i wsłuchiwać się w głos rolników. Próbujemy rozmawiać z rządzącymi, ale jak widać, nie przynosi to rezultatu. Zmuszają nas do protestów. Ceny płodów rolnych, w tym jabłek, są zastraszająco niskie, ale jeśli będziemy o tym mówić, to może wreszcie nas usłyszą i potraktują poważnie – mówił Marcin Piwnik… (jż) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=33555
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola