Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Problem z tajnością? [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-11-28, Data modyfikacji: 2018-11-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Po inauguracyjnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega, podczas której dokonano zaprzysiężenia radnych i wybrano przewodniczącego rady i jego zastępców, pojawiły się pewne wątpliwości. Dotyczą one trybu wyboru szefostwa rady. – Wybory przewodniczącego i wiceprzewodniczących powinny być tajne. Tymczasem prowadzący sesję przewodniczący senior nakazywał głosowanie poprzez podniesienie ręki. A samo głosowanie nie zostało przeprowadzone poprzez wrzucanie kart do głosowania do urny, tylko za pośrednictwem systemu elektronicznego. Nie dość, że można było podglądnąć co który radny przyciska na swoim pilocie, to jeszcze przecież takie elektroniczne głosowanie zostawia ślad w systemie i zapewne łatwo można ustalić, kto jak głosował. To wszystko może skutkować stwierdzeniem nieważności głosowania i wyboru przewodniczącego oraz jego zastępców – zgłasza swoje wątpliwości czytelnik z Tarnobrzega…(wel) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=37362
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola