Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Przestępstwo wysoce prawdopodobne" [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-08-15, Data modyfikacji: 2018-08-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Nie zanosi się na to, by tarnobrzeska wojenka samorządowa miała w najbliższym czasie przycichnąć. Oskarżony o korupcję prezydent Grzegorz Kiełb nie szczędzi gorzkich słów pod adresem osób z drugiej strony politycznej sceny. Urzędujący aktualnie zastępca prezydenta Tarnobrzega Kamil Kalinka nie pozostaje mu dłużny. W poniedziałek rozesłał on do mediów specjalne oświadczenie, w którym poinformował m.in. o tym, że wystąpił do sądu, by ten przekazał mu uzasadnienie decyzji o zastosowaniu aresztu wobec Grzegorza Kiełba. Z sądowego pisma wynika, że na podstawie analizy zgromadzonych dowodów „wysoce prawdopodobnym jest popełnienie przestępstwa” przez zawieszonego w czynnościach prezydenta. Jak się można było spodziewać, opublikowane w sieci oświadczenie Kamila Kalinki wywołało natychmiastową reakcję Grzegorza Kiełba. Na swoim facebookowym profilu wytknął on oponentowi, że próbuje go dyskredytować, wiedząc, że nie może się skutecznie bronić, bo zebrany w sprawie materiał dowodowy objęty jest klauzulą tajności. „Jeśli się do tego odniosę, to podwładni jego kolegi z partii będą mogli mi bez problemu postawić kolejne zarzuty” – napisał zawieszony prezydent. Pełną treść oświadczeń Kamila Kalinki i Grzegorza Kiełba publikujemy w najnowszym wydaniu ,,TN” (rs) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)    

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=32586
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola