Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rajd motocyklowy MotoWyrypa 2018

Data publikacji: 2018-05-27, Data modyfikacji: 2018-05-29
A A AWydrukDrukuj  
 
admin on 27 Maj 2018 - 11:34W dniach 31 maja - 3 czerwca odbędzie się Rajd Motocykli Zabytkowych i Klasycznych MotoWyrypa 2018. Znaczna część trasy rajdu biegnie przez powiat staszowski. Organizatorem imprezy jest Świętokrzyska Nieformalna Grupa Motocyklowa i Lokalna Organizacja Turystyczna "Czym chata bogata" w Staszowie. Rajd ma charakter historyczno-patriotyczno-krajoznawczy w formule turystycznego przejazdu na orientację ku uczczeniu 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wydarzenie adresowane jest dla kierowców i pasażerów motocykli zabytkowych i klasycznych. Przejazd będzie prowadził głównie mniej uczęszczanymi drogami asfaltowymi, szutrowymi oraz gruntowymi i leśnymi. Impreza rozpocznie się 31 maja w Borkowie w gminie Daleszyce a zakończy w Golejowie 3 czerwca. Na trasie przejazdu poszczególne załogi będą wykonywać przeróżne konkurencje sprawnościowe, testy oraz szereg zadań turystycznych. Wieczorem 2 czerwca, w Golejowie planowany jest koncert zespołów muzycznych: Mugshotz, Skraffky, Simple Wine. (AD)

Pełna treść wiadomości na: 4826 at staszowskie.pl
staszowskie.pl, Źródło artykułu: staszowskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola