Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rzeszów został w tyle [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-08-15, Data modyfikacji: 2018-08-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Na terenie zajezdni Zakładu MKS w bazie Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli zaprezentowano najnowsze nabytki miasta, modernizujące zasadniczo jego potencjał komunikacyjny. Obecność marszałka województwa nie była tylko kurtuazyjnym gestem gospodarza miasta. Za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Stalowa Wola otrzymała znaczące wsparcie dla fi niszującego właśnie programu Mobilnego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Ma on na celu poprawę dostępu do niskoemisyjnego transportu publicznego. Jego częścią jest zakup nowoczesnego taboru, którego dostawy zostały już częściowo zakończone. Są w Stalowej Woli, i przechodzą ostatnie testy eksploatacyjne przed wprowadzeniem na obsługę regularnych linii, 3 małe busy marki Mercedes, dedykowane dla mniej obciążonych tras (bądź prowadzących wąskimi i krętymi ulicami, nieprzystosowanymi do przyjęcia wielkich autobusów). One wejdą do eksploatacji najwcześniej. Łącznie z wcześniej zakupionymi busami ZMKS dysponować będzie 6 autobusikami tego formatu. Została już dostarczona z należącej w połowie do HSW SA fabryki w Sanoku kompletna fl ota 6 autosanów o napędzie tradycyjnym, dieslowskim (przeznaczone będą do obsługi najbardziej obciążonych linii), oraz 4 z 10 zamówionych elektrycznych solarisów z silnikiem o mocy 160 kW. Pozostałe „elektryki” dotrą do Stalowej Woli najpóźniej w połowie sierpnia… (jr)   Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=32581
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola