Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sąd zdecydował. Zakład zamiast więzienia dla nożownika z VIVO!

Data publikacji: 2018-12-14, Data modyfikacji: 2018-12-14
A A AWydrukDrukuj  
 
27-letni Konrad K., sprawca ubiegłorocznej masakry w stalowowolskiej galerii VIVO! nie trafi do więzienia. Biegli psychiatrzy orzekli, że w chwili popełniania zbrodni był całkowicie niepoczytalny. W tej sytuacji niemożliwe stało się postawienie mu zarzutów. Decyzją tarnobrzeskiego Sądu Okręgowego Konrad K. został umieszczony bezterminowo w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. 20 października 2017 r. Konrad K. wkroczył do galerii uzbrojony w dwa noże szturmowe. Atakował przypadkowe osoby. Krwawy rajd przyniósł 9 ofiar, z których jedna zmarła, a część do dziś nie wróciła do pełni zdrowia. Tarnobrzeska Prokuratura Okręgowa chciała postawić Konrada K. przed sądem. Jednak biegli psychiatrzy, którzy badali mężczyznę, kategorycznie stwierdzili jego niepoczytalność w chwili ataku na klientów galerii. Potwierdziła to druga ekspertyza, zlecona innemu zespołowi biegłych. W tej sytuacji prokuratura wystąpiła o umorzenie postępowanie i skierowanie 27-latka do zamkniętego zakładu psychiatrycznego. Rozpatrujący wniosek sędzia Grzegorz Zarzycki postanowił upewnić się przed podjęciem decyzji. Wysłuchał wyjaśnień Konrada K., opinii obu zespołów biegłych, a także głosu ofiar nożownika. – Przyznaję się do ataku w VIVO!, ale nikogo nie chciałem zabić, tylko zranić – stwierdził w tarnobrzeskim sądzie Konrad K. Mężczyzna przychylił się też do wniosku prokuratury o umorzenie śledztwa i umieszczenie go w zakładzie psychiatrycznym. Po 7-godzinnych obradach sąd zdecydował, że tak się właśnie stanie. Konrad K został w zakładzie psychiatrycznym umieszczony bezterminowo. Co pół roku ma być badany przez biegłych psychiatrów. Gdyby stwierdzili oni ustąpienie zaburzeń, będzie mógł wyjść na wolność.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=38452
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola