Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Samochód w Wiśle [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 2018-10-17, Data modyfikacji: 2018-10-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Niecodzienne utrudnienie napotkali w środę 17 października ludzie chcący przepłynąć w Tarnobrzegu Wisłę promem. Przeprawa została unieruchomiona, bowiem po drugiej stronie przeprawy, na wysokości miejscowości Ciszyca, odnaleziono zatopiony samochód. To przewoźnicy promowi dostrzegli wystające spod wody fragmenty auta i powiadomili policję. Jak mówią, na własne utrapienie. – Woda jest teraz wyjątkowo niska. Przy brzegu, obok miejsca, gdzie przybija prom, „wyszedł” samochód, albo jakieś jego fragmenty. Wszystko pokryte mułem, zardzewiałe, widać, że auto musiało tam tkwić kilka, a może i kilkanaście lat. Na wszelki wypadek powiadomiliśmy służby no i teraz cierpimy, bo kazali wstrzymać ruch promu. Robią akcję poszukiwawczą. Ale bez głowy, prom przy świętokrzyskim brzegu tylko by im to ułatwił, bo nie musieliby się zmagać z nurtem. A tak, bez nurka, to wyrwali tylko kawał blachy – mówią przewoźnicy. Świętokrzyscy strażacy ściągnęli na miejsce akcji motorówkę. Dowodzący akcją poprosili tarnobrzeską policję o dopilnowanie, by prom pozostał na tarnobrzeskiej stronie Wisły. Unieruchomienie przeprawy nie spotkało się z ciepłym przyjęciem ludzi czekających na przepłynięcie. Część zmotoryzowanych wybrało objazd dłuższą drogą, piesi czekali na zakończenie akcji. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=33947
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola