Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Skandal z kąpieliskiem w Chańczy! W tym roku nie zostanie otwarte?

Data publikacji: 2018-08-04, Data modyfikacji: 2018-08-06
A A AWydrukDrukuj  
 
admin on 4 sie 2018 - 11:42Wiele wskazuje na to, że tegoroczny sezon kąpieliskowy nad zalewem w Chańczy w ogóle się nie rozpocznie. Urzędnicy ciągle kompletują wymagane dokumenty, które pozwolą otworzyć plażę i akwen dla ludzi. A tymczasem niedługo kończą się wakacje. Przypomnijmy, że zbiornik w Chańczy leży na pograniczu dwóch powiatów - kieleckiego i staszowskiego. Głównym zarządcą terenu jest gmina Raków, która ogłosiła, że stworzy miejsce wyznaczone do kąpieli, jednak stosowną uchwałę pozwalającą na otwarcie sezonu kąpieliskowego musi podjąć też Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, bo na terenie tej gminy też leży zbiornik. Radni Staszowa do tej pory się nie zebrali. Dlaczego? Projekt uchwała Rady Miasta musi być bowiem zaopiniowana przez Sanepid i Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie z Krakowa - państwową instytucję pod której opieką są zbiorniki wodne. Z Sanepidu opinia była pozytywna, natomiast Wody Polskie wezwały urzędników ze Staszowa do korekty. Brakuje bowiem zgody z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, który jest właścicielem Wód Polskich. Za taką zgodę odpowiadają urzędnicy z gminy Raków, którzy mają ze wspomnianym podmiotem podpisane porozumienie, ale widocznie to nie wystarcza. Autor: Mateusz KołodziejPełna treść na stronie Echo Dnia

Pełna treść wiadomości na: 4880 at staszowskie.pl
staszowskie.pl, Źródło artykułu: staszowskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola