Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Stalowowolscy policjanci szukali bezdomnych

Data publikacji: 2018-10-26, Data modyfikacji: 2018-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Dziś rano stalowowolscy policjanci sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Podczas kontroli ujawniono pięć bezdomnych osób. Pomimo oferowanej pomocy żadna z osób nie chciała z niej skorzystać. Podczas patrolu dzielnicowy oraz koordynator do spraw bezdomności ze stalowowolskiej komendy sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Informacje o takich miejscach dotarły na Policję od mieszkańców Stalowej Woli. Miejsca takie były również wskazywane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa Podczas patrolu funkcjonariusze sprawdzili kilkanaście miejsc. Sprawdzenia objęły między innymi: szałas przy ulicy Słowackiego, altanki na ogrodach działkowych, opuszczone i zrujnowane budynki przy ulicach Okulickiego, Orzeszkowej i Niezłomnych, dworzec PKS i przystanki PKP, piwnice i poddasza bloków na osiedlu Poręby, Centralne i Śródmieście. Podczas patrolu funkcjonariusze ujawnili czterech bezdomnych mężczyzn i bezdomną kobietę. Pomimo oferowanej pomocy i poinformowaniu o możliwości skorzystania z miejsca w schronisku żadna z osób nie chciała skorzystać z oferty pomocowej. Bezdomny osoby oświadczyły, że nie potrzebna im żadna pomoc. Takie policyjne patrole, w tym również z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli będą kontynuowane w najbliższym czasie. Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców, aby nie pozostawali obojętnymi wobec ludzi bez dachu nad głową, dla których niskie temperatury mogą być bardzo groźne. Źródło policja.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=34583
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola