Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święto Niska [zapowiedź]

Data publikacji: 2018-08-23, Data modyfikacji: 2018-08-24
A A AWydrukDrukuj  
 
NISKO. W ostatni weekend sierpnia odbędzie się Święto Niska. Miasto tym wydarzeniem będzie świętować wyjątkowy jubileusz 85-lecia otrzymania praw miejskich oraz 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorzy imprezy przygotowali  wiele atrakcji. Na scenie wystąpi grono popularnych gwiazd m.in. Majka Jeżowska, zespoły: „Pectus”, „Loka” i „Megitza”. Dwudniowa impreza jak co roku odbędzie się na stadionie MKS „Sokół”. Osiemnastą edycję dwudniowej święta rozpocznie VII Niżański Rajd Pojazdów. W sobotę, 25 sierpnia, o godz. 10 na placu Wolności będzie można podziwiać zabytkowe maszyny. O godz. 14 rozpoczną się biegi młodzieżowe w ramach kolejnej edycji biegu ulicznego „Nisko na piątkę”. Bieg główny na dystansie 5 km rozpocznie się o godz. 16.30, a później poznamy jego zwycięzców. Tuż po ich dekoracji zagrają zespoły „Megitza” i „Loka”. Wieczór zakończy zabawa taneczna z zespołem „Intensive Life”. Z kolei w niedzielę, zanim nastąpi oficjalne otwarcie imprezy, o godz. 12 odbędzie się msza święta w Sanktuarium św. Józefa. Tuż po niej zaplanowany jest występ Reprezentacyjnej Sekcji Tanecznej Mażoretek Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” i Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Zarzecza. Po oficjalnym otwarciu Święta Niska odbędzie się koncert „Niżańscy Artyści Miastu”. Na scenie zaprezentuje się m.in. Chór „Echo” Klubu Seniora w Nisku, Niżańska Kapela Ludowa oraz Zespół Pieśni i Tańca „Racławice”. Od godz. 17 na scenie wystąpią kolejno: Majka Jeżowska z zespołem, „Trubadurzy” i „Spring Rolls”. Gwiazdą wieczoru będzie „Pectus”. Wspólną zabawę zwieńczy dyskoteka pod gwiazdami. Imprezie towarzyszyć będą m.in. prezentacje stoisk wystawienniczych z rękodziełem artystycznym, wystawa fotografii „Święto miasta na przestrzeni lat” , gastronomia i wesołe miasteczko. (rs)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=32812
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola