Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szkoła wynalazków

Data publikacji: 2018-07-27, Data modyfikacji: 2018-07-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Na Międzynarodowej Europejskiej Wystawie Wynalazków w Gdyni uczniowie niżańskiego  „Elektryka” zaprezentowali nagrodzony w konkursie E(x)plory wzmacniacz katedralny. Podczas finału konkursu naukowego E(x)plory, który odbył się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w 2017 r., komisja wytypowała na międzynarodową wystawę wynalazków pięć najlepszych prac z całej Polski. Wśród nich znalazł się projekt uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Praca o nazwie „Badanie i wykonanie katedralnego wzmacniacza pracującego w trudnych warunkach akustycznych” zaprezentowali na Międzynarodowej Europejskiej Wystawie Wynalazków w Gdyni uczniowie Mateusz Chmiel i Mikołaj Kuziora. Towarzyszył im dyrektor RCEZ Wacław Piędel oraz opiekun naukowy, nauczyciel przedmiotów zawodowych Marianem Chrapko.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=31723
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola