Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tona śniętych ryb w zalewie "Buczyna" w Bogorii

Data publikacji: 2018-07-29, Data modyfikacji: 2018-07-31
A A AWydrukDrukuj  
 
admin on 29 lip 2018 - 13:17Tona śniętych ryb w zalewie "Buczyna" w Bogorii. Wędkarze wyławiają martwe szczupaki, okonie czy leszcze. - Pojawiają się rozmaite głosy, ale nie przypuszczam, by ktoś celowo truł ryby - mówi Władysław Brudek, wójt Bogorii. Problem pojawił się około dwa tygodnie temu po ulewnych deszczach. Od tego czasu wędkarze wyłowili i zakopali około tony martwych ryb. Każdego dnia na powierzchni wody pojawią się kolejne śnięte zwierzęta. - Trudno powiedzieć, jaka jest przyczyna. Nie wiadomo, czy spowodowała to susza i fala upałów. Robiliśmy badania związane z kąpieliskiem i nie stwierdzono zanieczyszczeń. Kąpielisko jest czynne - mówi wójt gminy Bogoria Władysław Brudek. Autor: Paweł WięcekPełna treść na stronie Echo Dnia

Pełna treść wiadomości na: 4871 at staszowskie.pl
staszowskie.pl, Źródło artykułu: staszowskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola