Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tonie, grzęźnie… inwestuje [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2019-01-09, Data modyfikacji: 2019-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 
W największym skrócie: dochody Stalowej Woli w 2019 r. mają wynieść 330 684 484,61 zł, wydatki – 356 548 696,45 zł. Dziura ma zostać pokryta emisją obligacji, czyli zaciągnięciem kolejnego długu. Puenta: 14 głosów (radni PiS jak jeden mąż) za takim budżetem, 6 głosów (opozycyjne SPS) „przeciw” i 1 (Kukiz’15) „wstrzymujący się”. – A mógł pan, panie prezydencie, mieć na „tak” 21 głosów… – pozwoliła sobie na gorzką konstatację radna Renata Butryn, szefowa opozycji w RM. To odnosiło się nie tyle do tematu budżetu, ile do klimatu, w jakim ten projekt przepchnięto. Prezydent Lucjusz Nadbereżny dokładnie przez godzinę i 2 sekundy projekt budżetu rekomendował. W oratorskim zapamiętaniu nazwał go nawet „drugim co do wielkości w historii miasta”. Jeśli komuś coś umknęło, warto przypomnieć, że tym „pierwszym historycznym” był budżet… sprzed roku… (jr) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek pod spodem):

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=39610
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola