Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Triatlon Ziemi Sandomierskiej [zapowiedź]

Data publikacji: 2018-08-23, Data modyfikacji: 2018-08-24
A A AWydrukDrukuj  
 
SANDOMIERZ, KOPRZYWNICA. 25 sierpnia odbędzie się X edycja Triatlonu Ziemi Sandomierskiej. Organizatorami wydarzenia są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy oraz samorządy obu miast. Zawody startują o godz. 12 na koprzywnickim zalewie, gdzie rozegrana zostanie pierwsza z konkurencji – pływanie na dystansie 750 metrów. Rowerowa część trasy zawodów liczyć będzie 20 km. Uczestnicy zawodów przejada przez: Koprzywnicę, Błonie, Świężyce, Skotniki, Bogorię Skotnicką, Ostrołękę, Koćmierzów, Zawisełcze, ul. Krakowską w Sandomierzu, do Bulwaru im. Marszałka Piłsudskiego. Biegi na dystansie 5 km rozgrywane będą w obrębie Starego Miasta. (rs)  

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=32755
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola