Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Trwa remont wałów

Data publikacji: 2018-07-27, Data modyfikacji: 2018-07-27
A A AWydrukDrukuj  
 
W rejonie Sandomierza trwa wielka inwestycja związana z remontem wałów na Wiśle i Koprzywiance, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Koszt inwestycji to prawie 180 mln zł. Pieniądze na tę kluczową, z punktu widzenia bezpieczeństwa przeciwpowodziowego węzła sandomierskiego, inwestycję pochodzą z Banku Światowego (15 procent) i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Prace maja się zakończyć w 2020 roku. – Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem prac, nie napotykamy większych problemem i inwestycja, która pozwoli już kompleksowo zabezpieczyć przed powodzią rejon Sandomierza i okolic, zostanie wykonana w terminie – mówi Andrzej Walczyński, kierownik projektu „Ochrona przeciwpowodziowa Sandomierza” i przedstawiciel firmy, która prowadzi nadzór inwestorski… (jż)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=31729
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola