Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Trzy dni dla Niepodległej [zapowiedź]

Data publikacji: 2018-11-06, Data modyfikacji: 2018-11-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach 9-11 listopada w mieście Sandomierz odbędą się uroczystości związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. 9 listopada o godz. 10 w Sali Rycerskiej Zamku odbędzie się konkurs pod hasłem „Polonia Restituta”. O 11.11 na Rynku podjęta zostanie próba bicia rekordu we wspólnym śpiewaniu hymnu, a o 11.30 rozpocznie się happening pt. „Żywa flaga”. 10 listopada będzie dniem otwartym Jednostki Wojskowej w Sandomierzu. Jej bramy zostaną otwarte o godz. 12. O 16 na terenie jednostki posadzony zostanie dąb im. Józefa Piłsudskiego, którego sadzonka została przywieziona z Zułowa, miejsca urodzin marszałka. O 16.30 będzie można podziwiać przemarsz żołnierzy, służb mundurowych i organizacji paramilitarnych z jednostki na Rynek. O 18 w Sali Rycerskiej Zamku odbędzie się koncert „Wspomnienia dawnych dni” w wykonaniu tria „Retro Orchestra”. 11 listopada od godz. 13 na Zamku będzie można oglądać żywą wystawę obrazów alegorii ojczyzny. O 15 w tym samym miejscu wręczone zostaną tegoroczne nagrody Bonum Publicum. Ceremonię uświetni występ stuosobowego chóru uczniów II LO im. T. Kościuszki pod kierunkiem Barbary Ryńskiej. Na godz. 18 zaplanowano koncert „Z wdzięczności dla niepodległej” z udziałem Anny Przybysz. (rs)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=35268
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola