Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ulica Wyszyńskiego odebrana

Data publikacji: 2018-12-03, Data modyfikacji: 2018-12-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Ulica kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu, której remont mocno utrudnił poruszanie się samochodem w centrum miasta, niebawem zostanie oddana do użytku. W poniedziałek 3 grudnia dokonano odbioru technicznego inwestycji. – Mam nadzieję, że skończą się problemy z korkami w Tarnobrzegu. Inwestycja kosztowała blisko 3,5 mln zł, z czego miasto wyłożyło ok. 2 mln zł, a resztę stanowiła dotacja ze środków centralnych – poinformował prezydent Dariusz Bożek. Wyremontowana ulica jest węższa niż wcześniej. Szerokość jezdni mieści się w standardach, choć prezydent Dariusz Bożek przyznał, że „cieszy się, że nie jeździ ciężarówką”. – Dla tej kategorii dróg normy przewidują 2,75 m na jeden pas ruchu. My zrobiliśmy trochę szerszą – stwierdził D. Bożek. Zdaniem towarzyszących prezydentowi urzędników, zwężenie drogi podyktowane było koniecznością wymuszenia zmniejszenia prędkości na tym odcinku. Poszerzono za to wjazd na skrzyżowanie z ul. Sikorskiego. Po obu stronach ulicy zbudowano pełnowymiarowe chodniki i ścieżki rowerowe.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=37656
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola