Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Urodzinowy almanach [zapowiedź]

Data publikacji: 2018-10-23, Data modyfikacji: 2018-10-23
A A AWydrukDrukuj  
 
STALOWA WOLA. Na sobotę 27 października o godz. 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej (sala konferencyjna, II p.) zaplanowano wieczór promocyjny almanachu twórczości dzieci i młodzieży „Po kamykach dorastania 2”. Jest on kontynuacją wydanego dekadę temu pierwszego zbiorku. Zawiera – nagrodzone w Turniejach Jednego Wiersza, charakterystyczne dla autora oraz najlepsze w ocenie prowadzących zajęcia –wiersze 21 uczestników Warsztatów Literackich „Wers” z lat 2009-2018. Na spotkaniu prezentowana będzie twórczość młodych poetów, wspomnienie o 18-letniej działalności WL „Wers” oraz piosenki w wykonaniu solistek ze studia wokalnego „Vivo” z SDK. (r)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=34402
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola