Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Utajnili proces prezydenta![W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-10-30, Data modyfikacji: 2018-11-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Przed Sądem Rejonowym w Tarnobrzegu odbyła się druga rozprawa w procesie Grzegorza Kiełba, zawieszonego w obowiązkach prezydenta miasta. Niestety, opinia publiczna nie będzie mogła się zapoznać z zeznaniami kluczowego świadka w tej sprawie, bowiem sąd musiał utajnić rozprawę. Powodem wyłączenia jawności postępowania jest odmowa odtajnienia części materiałów (w tym zeznań Dariusza Kołka) przez dyrektora Centralnego Biura Antykorupcyjnego.Mimo że tarnobrzeski sąd kilkakrotnie zwracał się do CBA o zdjęcie klauzuli tajności, szefostwo biura za każdym razem odmawiało. Na podstawie tej przesłanki,prokurator Monika Mazurek z Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Warszawie wystąpiła o utajnienie rozprawy, tłumacząc to dobrem świadka i interesem Rzeczpospolitej Polskiej.Wniosek o utajnienie tej części proces poparł Dariusz Kołek. Jak później tłumaczył na sądowym korytarzu dziennikarzom,głównym tego powodem była troska o rodzinę…(wel) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=34818
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola