Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

V Zlot Militarny [zapowiedź]

Data publikacji: 2018-08-09, Data modyfikacji: 2018-08-10
A A AWydrukDrukuj  
 
MIELEC. 12 sierpnia o godz. 15 na bulwarach nad Wisłoką rozpocznie się V Mielecki Zlot Militarny. W tym roku głównym wątkiem inscenizacji będzie m.in. odtworzenie fragmentu bitwy pod Radomyślem Wielkim i Partynią z 8 września 1939 r. , podczas której niemieccy napastnicy stracili 3 czołgi walcząc m.in. z wycofującymi się polskimi oddziałami 10 Brygady Kawalerii Pancerno-Motorowej dowodzonej przez pułkownika Stanisława Maczka. Ponadto w trakcie trwania imprezy odbędzie się po raz drugi Bieg Hetmana Mikołaja Mieleckiego, podczas którego mieleckie bulwary zyskają nazwę Bulwarów Gryfitów Mieleckich, zatwierdzoną przez Radę Miasta. Nie zabraknie również frajdy dla najmłodszych,  a całość zakończy koncert popularnego w całej Polsce zespołu „FORTECA”, grającego patriotycznego rocka. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30. (rs)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=32228
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola